En İyi Napoleon Kömürlü Barbekü Hangisi?

Yazar: admin

Herkese merhaba,
BbqAkademi ailesi olarak yeni bir yazı serimizle karşınızdayız! Barbekü inceleme videoları… Dünyanın ve Türkiye’nin en iyi barbekülerini sizin için inceleyeceğiz, yeni kullanıcıların aklına takılan ilk soruların cevaplarını vereceğiz. Ayrıca bu videolardaki bir çok ürünü kullandığımız tarif videolarına da buradan ulaşabilirsiniz. İlk videomuz: Nk22k-Leg mi, Pro22k-Leg mi yoksa Pro22k-Cart mı? En İyi Napoleon Kömürlü Barbekü hangisi?

İlk yazımızda Napoleon markasının Nk22k-Leg, Pro22k-Leg ve Pro22k-Cart kömürlü barbekülerini karşılaştıracağız. Barbekü konusunda uzman Cem Yılmaz’ın kısa anlatımıyla Napoleon kömürlü barbeküler hakkında fikir sahibi olabileceksiniz. Şimdi en iyi Napoleon kömürlü barbekü hangisi sorusunun cevabını öğrenebilmek için videoyu izleyebilirsiniz.

Nk22k-Leg mi, Pro22k-Leg mi yoksa Pro22k-Cart mı? En İyi Napoleon Kömürlü Barbekü hangisi?

Napoleon Nk22k-Leg, Pro22k-Leg ve Pro22k-Cart barbekülerinin üçünün de ortak özellikleri:
Yuvarlak Hazne Tasarımı: Bizim için kömürlü barbekülerin olmazsa olmazı! Dünyanın en büyük barbekü markalarının da ortak noktasıdır. Yuvarlak hazne, alttan gelen sıcaklığı pişirme ızgaralarının tüm yüzeyine eşit olarak dağıtmayı sağlar. Yiyeceklerinizin birinin pişip diğerinin çiğ kalmasının önüne geçen en önemli özelliktir. Her ne kadar Türk kullanıcılar kare, dikdörtgen gibi formları daha çok sevse de bizden size tavsiye; iyi bir barbekü performansı için yuvarlak formları tercih edin!

57 Cm Pişirme Izgarası: Dünyanın en iyi barbekü markalarının standart olarak belirlediği 57 cm çapına sahip pişirme ızgarası bu üç barbeküde de standart. Üçünde de kömüre müdahale etme pencelereleri mevcut. Nk22k-Leg modelinde krom kaplama, Pro22k-Leg ve Pro22k-Cart modellerinde de özellikle et pişirme esnasında fark yaratan döküm ızgaralar mevcut.

Accu-Probe Dahili Termometre: İlk bakışta öenmli bir özellik olduğunu düşünmüyor olabilirsiniz. Ancak iyi bir barbeküye sahip olduğunuzda yapmak isteyeceğiniz yemek çeşitleri artacak! 90 C’de tütsüleme yapmak veya büyük bir kaburgayı içini iyi pişirmek isteyebilirsiniz. Accu-Probe dahili termometre ile istediğiniz sıcaklığı rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Hiçbir şey şef kalitesinde yemekler yapmanızı engelleyemecek!

Havalandırma ve Kül Haznesi: İki işlev birden! Napoleon kömürlü barbekülerin kalitesi eşsiz detaylarında gizli. Barbekü altında bulunan kül haznesi hem önceki barbekünüzden kalan kömürü rahatlıkla aktarıp çıkarmanızı hem de hava akışını ayarlamanızı sağlar. Alt haznede ve üst kapakta bulunan havalandırma ayarı ile hava akışını ayarlayıp kömür alevinizi arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

Isı Difüzörü: Napoleon kömürlü barbekülerinde kömür haznesinde bulunan paslanmaz çelik ısı difüzörü alttan gelen havayı kömüre eşit olarak dağıtır. Böylece kömürünüzün her noktası aynı seviyede alevlenir.

İki Büyük Tekerlek ve Aksesuar Rafı: Bahçenizde hem sert zemin üzerinde hem de çim, toprak gibi yumuşak zeminde rahatça hareket etmenizi sağlayacak iki büyük tekerlek mevcut. Napoleon barbeküler alt kısmında aksesuar saklamanıza yarayan rafla da rahatlığınızı üst seviyelere taşır.

Pro22k-Leg ve Pro22k-Cart Modellerinin Artıları

Döküm Izgara: Bize göre barbeküde ilk aranan özellik olması gereken: Döküm Izgara. Özellikle ısı aktarımı ve ısıyı tutma özellikleriyle artık mutfaklarımıza da dönen döküm, Napoleon Pro22k-Leg ve Pro22k-Cart barbekülerinde standart. Etinizi mühürlerken farkını hissedeceksiniz!

Menteşeli Kapak: Barbekünüz yanıyor, etlerinizi çevireceksiniz. Bir elinizde maşa var diğer elinizde sıcak ve ağır barbekü kapağını tutmak istemezsiniz değil mi? Napoleon’un diğer barbekülere fark atan özelliği sayeesinde böyle bir derdiniz olmaz. Menteşeli kapak, büyük tutma kolu ve çapraz açılımı sayesinde kömür sıcağından en etkili şekilde korunacaksınız.

Üç Seviye Yükseklik Ayarlama: Döküm ızgaranın güzelliğinden bahsettik, peki azalan kömürünüzden doalyı partiniz yarım mı kalsın? Tabi ki hayır! Sadece Napoleon Pro22k-Leg ve Pro22k-Cart modelinde olan bu özellik ile ızgaranızı üç seviyede ayarlayabiliyorsunuz. Çok az kömürünüz kalsa bile pişirmenize devam edebileceksiniz.

Sadece Pro22k-Cart Modelinin Eşsiz Farkları

Katlanabilir Yan Sehpa: Barbekü esnasında bulunmaz bir yardımcı yan sehpadır. Pro22k-Cart modelinin paslanmaz katlanabilir yan sehpası sayesinde kimseye ihtiyacınız kalmayacak 🙂

Barbekü Arabası: Sağlam yapısı, iki büyük ve iki kilitlenebilir tekerleği, alt rafı, paslanmaz yan sehpası ile barbekü arabaniz tam bir servis ustası! Üzerindeki haznenin 360 derece dönebilme özelliğiyle bahçesinde bulunmanız gereken eşsiz bir araba.

Bu yazımızda sizinle Napoleon barbekülerin öne çıkan özelliklerinden bahsettik. Hangi kömürlü barbeküyü araştırırsanız araştırın, aklınızın köşesinde bu özellikleri bulundurun. İyi bir kömürlü barbekü size uzun yıllar hizmet edecek, keyifli sohbetlerin, mutlu anılarınızın sessiz kahramanı olacak. Şef kalitesinde yemekler ile sizin de yıldızınız parlayacak!

Bizim için bir diğer önemli nokta: Sizden gelen sorular! Yıllardır müşterilerimizle gerek ilk alım gerek kullanım sonrası aldığımız geri dönüşler ile başlayacağımız içeriklerimizi, sizlerden gelecek sorular ve önerilerle de zenginleştirmek istiyoruz. Instagram, Facebook, Youtube veya blog sayfamız hiç farketmez! Barbekü hakkında aklınıza gelecek her soruyu bize ulaştırabilirsiniz. Sorularınızı en kısa sürede cevaplayacağımız videolarla karşınıza çıkacağız.

Sağlıcakla Kalın
BbqAkademi Ailesi

Barbekünün Adresi: Bbqsepeti

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Bırak

Bu web sitesi deneyiminizi arttırmak amacıyla cookie kullanmaktadır. Siteyi ziyarete devam etmeniz halinde kabul etmiş sayılırsınız. Kabul Et Daha fazla oku

Gizlilik ve Güvenlik Politikası